אודותיי

אני מרים,

נשואה ליהונתן ואמא למלאכי, עמנואל ועלמא. אנחנו גרים בהר-עמשא הצופה על הגבעות המשתפלות של בקעת ערד.

את מסע הלמידה העיקרי שלי פילסתי בנתיבים של ריפוי באמצעות רפואה סינית ואורתופדית, דיקור, טווינה, צ’י קונג, צמחי מרפא ותזונה, ובמגוון שיטות שונות שנוספו לתיבת הכלים שלי. במשך השנים עסקתי גם בחינוך, בתיאטרון, בליווי של קבוצות, צוותים וקהילות, ובמגוון יוזמות חברתיות ועסקיות.

במהלך עיסוקי בריפוי אספתי השראה וידע מגישות טיפוליות רבות ממזרח ומערב. תמיד הוקסמתי במיוחד מראיית האדם כיחידה מערכתית שלמה, רחבה ומורכבת. עסקתי בקשת רחבה של אתגרים אנושיים, החל מכאבים פיזיים ואורתופדיים, מחלות פנימיות, חוסר איזון הורמונלי ובעיות פריון, דרך נבכי הנפש, הרגש, התודעה ותת-המודע, ועד לעבודה עם הכוחות והאתגרים הרוחניים של האדם.

ברבות השנים, גם פיתחתי שיטות ודרכי ריפוי משלי, ודרכי סללה אותי למפגש יותר ויותר מעמיק עם עולם הרגש של האדם. בין אם הטיפול עסק במחוזות הגוף, הנפש או הרוח, תמיד בעבעו מן העומק קולותיהם של הכאבים הרגשיים של הילד שבפנים, שלא קיבל את הנראות, החום, וההכרה, שלהם היה זקוק על מנת לפרוח בכל היבטיו. לילדים מנגנוני ריפוי ספונטניים נבונים, יצירתיים ועוצמתיים מאין כמוהם. לרוב, אם נותנים לילדים את המרחב, תשומת הלב והאמון שהם צריכים, הם נוטים לדעת מה הם צריכים בשביל להירפא. והם אפילו יודעים כיצד להשיג זאת.

כך גם הילדים שבתוכנו. הם נושאים את הידע ואת הכוחות לרפא אותנו. ילדים פנימיים אלה, שאני פוגשת במסעות הריפוי שאני מלווה, הובילו אותי לדרך שאני מכנה כיום “אינטגרציה רגשית הוליסטית”. גישה זו בעיקרה מנחה אותנו להגיע לרגשות שמודחקים במחשכינו ושמנהלים אותנו בעומק, להביא להם את הריפוי שהם זקוקים לו על מנת לצאת לאור, ולסייע להם לשוב ולהיטמע בשלל המערכות שלנו באופן בריא, מאוזן, ושלם.

אני רואה את הדרך לריפוי כמסע אל המקומות העמוקים, האינטימיים, והסודיים ביותר של האדם. זהו מפגש עם הפצעים והכאבים החשופים ביותר, והבאת אנרגיה של חסד למקומות ששכחו את קיומה. התרגלנו להאמין שהקשיים שלנו הם חלק מהזהות שלנו. תהליך של ריפוי מגיע עד לחוויית הזהות הקיומית ביותר שלנו, ומביא אותנו להיוולד משם מחדש – מלאים, שלמים ועוצמתיים יותר.
המפגש עם כל מטופל חדש הוא עבורי כניסה להרפתקה מרתקת. זוהי קפיצה למים, עם תפילה עמוקה שזרמי התודעה של כוחות הבריאה והריפוי יובילו אותנו אל הארץ המיוחלת. אנחנו יודעים בערך איפה מתחילים, לא יודעים לאן נגיע, ובטח לא יודעים מה נעבור בדרך. זהו תהליך שלא מפסיק להפתיע ולרגש, ולחזק את האמונה בכוחנו לכונן עבור עצמנו מציאות בחירית, מטיבה ומעצימה. זו זכות גדולה עבורי לקבל את האמון ללוות תהליכים שכאלה ולשהות באנרגיה חיונית, עוצמתית ומזינה כל-כך במשך שעות רבות מזרם החיים.

הריפוי של כל אחד מאיתנו הוא ריפוי של המרקם האנושי הקולקטיבי. זהו הריפוי שלנו כחברה, שמביא אותנו להתקדם אל עבר מציאות מאוזנת, בריאה ושלווה יותר. כאנושות, אנו למודי כאב עצום שעובר מדור לדור בתודעה הקולקטיבית שלנו. ההתעוררות לתהליכים של מודעות וריפוי נרחבים ומואצים כיום מאין כמוהם. הם מובילים אותנו לחיבור מחודש עם עצמנו, עם הסובבים אותנו, ועם הפלנטה המופלאה שלנו שתומכת ומזינה את חיינו הארציים.

מי ייתן ונצעד בשמחה במסע הגילוי וההגשמה הייחודי והקסום של כל אחד מאיתנו.