חמשת שערי הריפוי

חמשת שערי הריפוי

פורסם בתאריך

האדם הוא השתלשלות אנרגטית המתחילה מן הרבדים הגבוהים, הרוחניים, והרחוקים יותר מן הגוף הגשמי, ועד לרבדים הדחוסים, הפיזיולוגיים.

ככל שהווים באנרגיה גבוהה ורוחנית יותר, ישנו חיבור ישיר יותר, קרוב יותר, למקור האחדות ולהווייה המשותפת, ומשם נמשך כוח החיים. כאשר ישנן פגיעות במחוזות שונים לאורך רצף הקיום של האדם, מופרת הזרימה של כוח החיים, ומתחיל תהליך של היפרדות פנימית, היחלשות, והרס של המנגנונים החיוניים הפנימיים.

ריפוי

ריפוי הוא תהליך של פתיחת המחוזות החסומים ואיחוי הפצעים, על מנת לאפשר לאנרגיית החיים לשוב ולזרום במרחבי קיומו הכולל של האדם.

אנרגיית החיים זורמת באדם דרך חמישה שערים, ולכל אחד מפתח משלו.

שער הכתר ומפתח הכבוד ההדדי

ברבדים הגבוהים – הכל אחד. השער הראשון, אשר מחובר ישירות אל האחדות הנו שער הכתר, הנמצא בפתחו של הראש לשמים. המפתח של שער זה הוא הכבוד ההדדי. הכבוד לאחדות ולכלל הברואים המרכיבים אותה. וכבוד במיוחד למרפא והמתרפא הנמצאים יחד באותו מרחב וזמן. כבוד זה הנו ההכרה בקיום הגבוה, המושלם, הנמצא מעל לחוויות הגשמיות הפגועות, החסרות, השיפוטיות. מפתח זה פותח את השער אל מקור החיים הרוחניים. הוא מנכיח את הנשמות ומזכיר להם את שלמותו של רגע המפגש ביניהן, כפי שסוכם בברית קדומה עבור אותו המועד.

שער הראיה ומפתח הקבלה

השער השני הוא שער הראיה הנמצא בעין הפנימית שבמרכז המוח, בין שתי העיניים החיצוניות. שער זה מחובר אל חוויית הנראות, והמפתח עבורו הוא קבלה של המציאות כפי שהיא. קבלה של האדם כפי שהוא ללא התנגדות כמו פחד, כעס, שיפוטיות או היסוס. מפתח זה נמצא בכלי האבחנה ובמושגים שברשות המרפא, בהם הוא נעזר על מנת לראות באופן ברור את המתרחש בקרב האדם. על מנת להשתמש במפתח זה יש לראות את את המתרחש ולקבלו ללא התנגדות. אם עולה התנגדות, זהו סימן כי נקודת המבט איננה מהעיניים הרוחניות אלא דרך מסכי התודעה של הנפש הארצית, שמציפה לימוד הרוצה להזדמן אל המרפא עצמו סביב אותו נושא. כאשר רואים בבירור, ללא ערבוב, ובקבלה גמורה את המתרחש בקרב האחר, ניתן להיות עבורו בנוכחות גבוהה ובשליחות נקייה.

שער האהבה ומפתח האחווה האנושית

השער השלישי הוא שער האהבה, הנמצא בלב הגשמי ובסביבתו האנרגטית. שער זה מחובר אל החום הרוחני המחיה את החומר הארצי. המפתח הפותח שער זה הוא האחווה האנושית – הרצון בטובתו של אדם אחר. פתיחת שער זה מאפשרת את זרימת החיות והחום בכלי הדם ודרכם לרחבי הגוף כולו, מה שמאפשר את תחילת השיקום והריפוי ברמתם החומרית-אנרגטית. האהבה לאדם האחר והרצון בשלומו ובטובתו פותחים שער זה. כיום, זהו המרחב הנמצא בלימוד הפעיל ביותר ברמה הקולקטיבית. ביניהם, רבים העוסקים בריפוי- אשר הווים בלמידה גדולה המכוונת לפתיחה עצומה של אהבה בקרב האנושות כפרטים וכקולקטיב.

שער החיים ומפתח כח הרצון

השער הרביעי הוא שער החיים הנמצא במרכז הגוף, מעט מתחת לגובה הכליות והטבור. שער זה מחובר לבחירה ולרצון לחיות חיים ארציים. המפתח הפותח שער זה הוא כוח הרצון. זהו הרצון לחיות ולהחיות חיים בריאים וחיוניים. שער זה מזמן שיעור בסיסי מאוד בקיום האנושי, אשר מתפתה פעמים רבות להצדיק את חייו באמצעות העשייה. שער החיים הוא מעל שער המעשה, והוא מחובר לחיים כפי שהם ללא צורך בכל הצדקה מעשית.

כוונה, שער המעשה ומפתחות הכלים הארציים

השתלשלות האנרגיה דרך ארבעה שערים אלה נאספת למכלול של כוונה, המתנקזת אל השער החמישי- שער המעשה. שער זה פותחים באמצעות הכלים הארציים, שהם למעשה כלי הריפוי, בו נעזר המרפא. זהו המפגש שבין הכוונה לרפא לבין הפעולה המרפאת, והוא המנתב את האנרגיה הרוחנית שנבנתה בקרב המרפא אל תוך ההתרחשות הפיזיולוגית התאית, הגרעינית, של האדם האחר. זוהי נקודת הקצה של הריפוי, והיא  המעבירה את המשך ההתרחשות אל תוך מחוזותיו של מקבל הריפוי. יש לסמוך על אנרגיה זו שתמשיך ותפעל בקרב האדם האחר כצורכו ובזמן הנכון לו. לשיטות ריפוי שונות טווח פעילות שונה בתוך גופו של האדם, אך למערך השתלשלות הכוונה כוח רב ועצום יותר מלכל שיטה. פעולתה בקרב האדם היא נצחית.

אהבת את המאמר? אפשר להירשם לקבלת המאמרים הבאים ישר למייל!
אשמח להירשם!
לא כדאי לפספס
אפשר לקבל את המאמרים החדשים ישר למייל!
רוצה לקבל עדכון כשיצא מאמר חדש?
אשמח לקבל עדכונים
אני ממליצה בחום! כמובן שתמיד אפשר לבטל את הרישום :)
close-link
קבלו את המאמרים הכי נקראים שלי ישר לתיבת המייל!
להרשמה
מעל 1500 כבר מנויים!
אהבת את המאמר? אפשר להירשם לקבלת המאמרים הבאים ישר למייל!
אשמח להירשם!